Huawei

Huawei chystá ofenzívu: Gigant investuje do bezpečnosti cez 1,7 miliardy €

Spoločnosť Huawei vyčlenila na posilnenie kyberbezpečnosti svojich produktov celkom slušnú kôpku peňazí.

Spoločnosť Huawei vyčlenila na posilnenie kyberbezpečnosti svojich produktov celkom slušnú kôpku peňazí. V priebehu piatich rokov do nej hodlá naliať viac ako 1,7 miliardy €, aby tak celému svetu dokázala, že jej na tomto dôležitom aspekte telekomunikačného hardvéru a softvéru skutočne záleží.

Ako informuje PhoneArena, investícia poslúži na modernizáciu laboratórií aj na nábor kvalifikovanejšieho personálu. Pôjde však iba o prvý krok, po ktorom bude nasledovať ešte zopár ďalších. Tie by mali pre zmenu zamerať na iné oblasti bezpečnosti. Gigant to prezradil počas nedávnej tlačovej konferencie, kam dorazili i novinári z viacerých kútov sveta.

Nejde však o žiadnu náhodu, ale snahu zastaviť poškodzovanie značky, ktorému sa po novom nevyhlo už ani Česko. Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB) totiž v uplynulých dňoch vydal verejné varovanie pred používaním hardvéru a softvéru z portfólia spoločnosti Huawei. Tá zase od neho vo svojom čerstvom vyjadrení žiada dôkaz.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!

“Kategoricky odmietame akékoľvek tvrdenia, že naša spoločnosť predstavuje riziko pre národnú bezpečnosť. Žiadame týmto český Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB), aby svoje tvrdenia doložil, namiesto pošpiňovania reputácie Huawei bez akýchkoľvek dôkazov.”

Reuters píše, že hlavný dôvod, prečo prišlo oznámenie obrovskej investície do kyberbezpečnosti, spočíva v snahe predísť potenciálnym zákazom predaja telekomunikačných produktov mobilným operátorom. Tí si prostredníctvom nich budujú vlastné infraštruktúry, cez ktoré potom ponúkajú svoje telekomunikačné služby.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať