Huawei

Huawei reaguje na správu českého NÚKIB: Prečítajte si oficiálne vyjadrenie

Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť Českej republiky (NÚKIB) vydal varovanie pred používaním hardvérových a softvérových produktov čínskej technologickej spoločnosti Huawei. 

Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť Českej republiky (NÚKIB) vydal varovanie pred používaním hardvérových a softvérových produktov čínskej technologickej spoločnosti Huawei. 

NÚKIB ich považuje za bezpečnostnú hrozbu, čo ozrejmila vo svojom stanovisku. Dokument si môžete v plnom znení prečítať a stiahnuť na tejto adrese, poprípade v skrátenej forme TU.

Huawei k správe zverejnenej českým Národným úradom pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť vydal oficiálne vyjadrenie, ktoré si môžete prečítať nižšie.

Kategoricky odmietame akékoľvek tvrdenia, že naša spoločnosť predstavuje riziko pre národnú bezpečnosť. Žiadame týmto český Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB), aby svoje tvrdenia doložil, namiesto pošpiňovania reputácie Huawei bez akýchkoľvek dôkazov.

Kybernetická bezpečnosť je a vždy bola našou hlavnou prioritou. Máme dostatok preukázateľných skúseností v Českej republike a na celom svete, ktoré potvrdzujú, že naše výrobky a riešenia sú bezpečné.

V tridsaťročnej histórii našej spoločnosti nebolo nikdy preukázané, že sa spoločnosť Huawei dopustila akéhokoľvek prehrešku v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Vďaka tejto príkladnej skutočnosti sme sa stali dôveryhodným partnerom pre všetky hlavné telekomunikačné spoločnosti v Českej republike.

So všetkými našimi partnermi spolupracujeme na dodávkach bezpečných a spoľahlivých sieťových riešení v Českej republike. V Číne neexistujú žiadne zákony alebo nariadenia, ktoré by nútili spoločnosť Huawei alebo akúkoľvek inú spoločnosť, aby do svojich výrobkov povinne inštalovala tzv. back door (zadné vrátka pozn. red.).

Huawei nikdy od žiadnej vlády alebo vládnej inštitúcie takúto požiadavku nedostal a naša spoločnosť by s tým nikdy nesúhlasila.

TIP REDAKCIE
Konkurent pre Galaxy Z Flip 3? Huawei má chystať cenovo dostupnejšiu skladačku
Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať