Google Lens po novom dokáže rozpoznať viac než 1 miliardu objektov!

Aplikácia Google Lens, ktorá je schopná rozpoznať čo presne sa nachádza v zábere objektívu, debutovala ešte v októbri roku 2017. Po 14 mesiacoch služby už údajne dokáže odlišovať viac než 1 miliardu objektov.

Aplikácia Google Lens, ktorá je schopná rozpoznať, čo presne sa nachádza v zábere objektívu, debutovala ešte v októbri roku 2017. Po 14 mesiacoch služby už údajne dokáže odlišovať viac než 1 miliardu objektov.

TensorFlow

Aplikácia používa TensorFlow (strojové učenie), aby dokázala priradiť objekt na fotografii k príslušným kľúčovým slovám. Vzniknuté štítky sú následne prepojené s Knowledge Graph, čo je v podstate zbierka niekoľkých desiatok miliárd faktov (informácií).

Aj keď tento proces znie zložito, celý systém dokáže tieto akcie vykonať v priebehu stotín a v drvivej väčšine aj vygeneruje správny výsledok.

Text na fotografii?

Pokiaľ fotografie obsahujú text, systém rozpoznávania textu umožní aplikácii preložiť a skopírovať ktorékoľvek slovo, ktoré sa na nej nachádza. Aplikácia následne využije svoje úpravy výslovnosti, čím skontroluje správnosť textu. A práve vďaka tejto kontrole je Google Lens schopná podávať ešte presnejšie a lepšie výsledky.

TIP REDAKCIE
Samsung vydal Expert RAW, novú aplikáciu pre Galaxy S21 Ultra

Aplikácia fičí na systéme Android a aj na iOS, pričom majitelia smartfónov Pixel ju majú zabudovanú priamo v zariadení.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať