fotky

Google Fotky upravili podmienky neobmedzeného zálohovania obsahu

Google Fotky sú bez pochýb vynikajúcou, ak nie vôbec najlepšou službou, čo sa zálohovania fotografií a videí týka. Okrem toho tu je inteligentné vyhľadávanie, albumy, zdieľania a najnovšie aj tlačené Fotoknihy. 

Google Fotky sú bez pochýb vynikajúcou, ak nie vôbec najlepšou službou, čo sa zálohovania fotografií a videí týka. Okrem toho tu je inteligentné vyhľadávanie, albumy, zdieľania a najnovšie aj tlačené Fotoknihy

Google Fotky majú jednu nespornú výhodu. Fotografie môžu užívatelia zálohovať bez obmedzenia úložného priestoru, čo je skvelé. Podmienkou je, že musí byť zálohovanie fotografií nastavené na vysokú kvalitu.

Google veľkosť snímok optimalizuje, no ich vysokú kvalitu zachová. Ak chcete nahrávať fotografie v pôvodnej nezmenenej kvalite, snímky sa budú počítať do limitu vášho úložiska.

google fotky

Tento princíp sa našťastie stále týka aj videí, aj keď k istým obmedzeniam došlo. Po 6. decembri budú zaberať úložný priestor akékoľvek videá zhotovené v nepodporovaných formátoch. Ide hlavne o VOB obsah (DVD, RAW), formát H4V a ďalšie im podobné.

Videá zhotovené v bežných formátoch ako mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts a .mkv sa budú neobmedzene zálohovať aj naďalej, teda pokiaľ zvolíte optimalizované zálohovanie.

TIP REDAKCIE
Muž do Severnej Kórey prepašoval kópiu Squid Game. Dostal trest smrti

Ak chcete vedieť, či máte v službe Google Fotky zálohované nejaké nepodporované videá, prejdite do nastavení služby a vyhľadajte položku Nepodporované videá. Zatiaľ ju nájdete iba v desktopovom prostredí, v mobilnej aplikácii sa nenachádza.

nepodporovane videa

Pokiaľ svoje snímky a videá radi zálohujete v pôvodnej kvalite, časom budete potrebovať väčšiu ako bezplatnú kapacitu.

100 GB rozšírenie úložného miesta Google predáva za 1,99 EUR mesačne, čo nie je také hrozné. 1 TB vás napríklad bude stáť 9,99 EUR mesačne. Cenník nájdete TU.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať