Tesla Model 3

Až 3 000 áut za týždeň: Tesla Model 3 čoskoro zaplaví Európu!

Tesla má so starým kontinentom celkom veľké plány, pretože sem hodlá týždenne dovážať až okolo 3 000 elektromobilov Model 3.

Tesla má so starým kontinentom celkom veľké plány, pretože sem hodlá týždenne dovážať až okolo 3 000 elektromobilov Model 3. Samozrejme, postupom času sa v Európe začne aj vyrábať, no dovtedy im nezostáva nič iné, ako využívať lodnú dopravu a na území Beneluxu dokončovať detaily.

Spomínaný počet áut prezradil jeden z obchodných partnerov americkej automobilky, ktorý dostal na starosti ich prebratie v jednom z belgických prístavov, píše Electrek. Máme teda česť s dôveryhodným zdrojom, z čoho zároveň vyplýva, že aj s dôveryhodnými informáciami.

Sériová výroba pre Európu vraj odštartuje v januári a zhruba o mesiac začnú odchádzať zo Spojených štátov amerických prvé kusy. Najšikovnejší zákazníci by sa preto mali dočkať už niekedy na prelome mesiacov február a marec. Keď elektromobily dovezú, musia ich dôkladne skontrolovať, odstrániť ochranné fólie a potom pripraviť na dennodenné používanie.

TIP REDAKCIE
Z drahej handričky od Apple si uťahuje už aj Elon Musk. Začal predávať píšťalku za 50 dolárov

7 000 kúskov za 1 týždeň

Ak skombinujeme vyššie spomínaných 3 000 kúskov ešte aj s dopytom v Spojených štátoch amerických, Tesla si podľa všetkého robí zálusk na rozšírenie súčasných výrobných kapacít až na 7 000 elektromobilov Model 3 za jeden jediný týždeň. To je o 2 000 viac, ako vyrába v dnešných dňoch.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať