Sundari Pichai

Šéf Google: Neplánujeme vytvoriť čínsky vyhľadávač, no ani to nevylučujeme

Sundar Pichai potvrdil, že Google nemá v pláne vytvoriť špeciálny vyhľadávací systém pre Čínu, ktorý by zovierala prísna štátna cenzúra. Teda aspoň zatiaľ nie.

Šéf internetového giganta Sundar Pichai priamo pred členmi amerického kongresu potvrdil, že Google nemá v pláne vytvoriť špeciálny vyhľadávací systém pre Čínu, ktorý by zovierala prísna štátna cenzúra. Teda aspoň zatiaľ nie. Veci sa totiž podľa všetkého môžu v neďalekej budúcnosti veľmi rýchlo zmeniť.

Vyplýva to z informácií zo servera Recode, kde okrem iného píšu aj to, že stretnutie a pokladanie ostrých otázok trvalo okolo 3 a pol hodiny. Všetko sa vraj točilo okolo kontroverzných plánov ohľadne vytvorenia cenzurovanej verzie internetového vyhľadávača, kde by boli blokované slová ako “ľudské práva” alebo “študentské protesty”.

Keď sa jeden z prítomných členov kongresu spýtal šéfa spoločnosti Google, či vylučuje spustenie čínskeho nástroja pre sledovanie a cenzúru, začal z ničoho nič rozprávať o zaviazaní poskytovať prístup k informáciám. Z toho možno vydedukovať, že niečo také z dlhodobého časového hľadiska nevylučuje. V týchto dňoch to však zatiaľ nepripadá do úvahy.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

“Jedna z vecí, ktorá je pre nás ako spoločnosť dôležitá, je to, že sme zaviazaní poskytovať používateľom informácie, a preto si vždy myslíme, že je našou povinnosťou preskúmať všetky možnosti poskytnúť používateľom prístup k informáciám,” prezradil Sundar Pichai.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať