fotoknihy

Fotoknihy od Google prišli na Slovensko. O čo ide a koľko stoja?

Spoločnosť Google rozširuje v našej a ďalších krajinách ponuku svojich služieb. Fotoknihy boli až doteraz dostupné iba v 13 krajinách sveta. Spolu so Slovenskom sa služba rozšírila do ďalších 14 regiónov.

Spoločnosť Google rozširuje v našej a ďalších krajinách ponuku svojich služieb. Fotoknihy boli až doteraz dostupné iba v 13 krajinách sveta. Spolu so Slovenskom sa služba rozšírila do ďalších 14 regiónov.

Fotoknihy od Google predstavujú fyzickú podobu vašich najobľúbenejších záberov, ktoré máte uložené v službe Google Fotky. Užívatelia dnes hlavne so smartfónom fotia všetko a všade.

V rôznych cloudoch a úložiskách majú často tisíce fotiek, ktoré síce môžu zdieľať a posielať všemožnými online kanálmi, no sú stále digitálne. Albumy plné papierových fotografií boli obľúbené v minulosti ešte mimo digitálnej éry. Určite nejaký zo svojho detstva doma máte.

Dnes už ich veľmi nevidieť, no o to viac pôsobia unikátnejšie a zaujímavejšie.

fotoalbum
Foto: pxhere.com

Fotokniha je napríklad skvelým darčekom pre niekoho, s kým ste strávili pekné chvíle a zachytili ste ich fotoaparátom svojho mobilu. Album fotiek môže na Vianoce potešiť napr. starých rodičov.

Fotoknihu od Google si môžete nechať vyrobiť veľmi jednoducho. Treba sa však pripraviť na to, že to nebude lacné. Aj keď o extrém v žiadnom prípade nejde a v kontexte iných „značkových“ vianočných darčekov môže ísť paradoxne o to dostupnejšie a milšie prekvapenie.

Fotoknihy od Google

Vezmite do rúk svoj smartfón, otvorte aplikáciu Google Fotky a otvorte bočné menu. Hneď na začiatku ponuky uvidíte informáciu o dostupnej službe Fotoknihy. Takým istým spôsobom sa k službe dostanete aj cez webové rozhranie Google fotiek.

Po ťuknutí na položku Začať tvoriť knihu si vyberiete snímky, ktoré chcete pretvoriť do analógovej tlačenej podoby. Vybrať môžete maximálne 100 fotiek, čo je dosť spomienok. Pozor, dodržať treba aj stanovený minimálny počet fotografií, na čo vás aplikácia upozorní. Tých je 20.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát
fotoknihy
Foto: red.

Počas výberu snímok nám v aplikácii chýbalo kontextové vyhľadávanie. Rolovanie vo veľkom počte fotografií jednoducho trvá. Obzvlášť ak hľadáte jednu konkrétnu fotku. V desktopovom rozhraní je ale okno s vyhľadávaním dostupné, čo celý proces uľahčuje.

Ďalší postup spočíva v úprave samotnej fotoknihy. Nastavíte si obal a chrbát väzby, vnútornú stranu a čo je dôležité, k jednotlivým snímkam môžete pridávať popisy. Venovanie, dátum, pomenovanie miesta alebo situácie…text je len na vašej kreativite.

fotoknihy
Foto: red.

Pokiaľ ste s výsledkom spokojní, v pravom dolnom rohu ťuknite na ikonu nákupného košíka. Na výber máte dve možnostibrožúru, alebo pevnú väzbu. Prvá, jednoduchšia stojí 12,99 €. Pevné prevedenie stojí 22,99 €. To nie je všetko. Cena platí pri 20 stranách. Za každú ďalšiu stranu sa dopláca 0,49 €, resp. 0,69 €. Ani to nie je všetko. Je tu ešte poštovné.

fotoknihy
Foto: red.

Úsporný spôsob doručenia stojí dodatočných 5,99 €. Kniha vám v tomto prípade bude doručená do 9 – 11 pracovných dní. Prioritné doručenie stojí 13,99 € a knihu máte doma od 4 do 7 pracovných dní.

Keďže je fotokniha vyrábaná presne podľa vašich požiadaviek a predstáv, takpovediac na mieru, nedá sa vrátiť ako bežný tovar, napríklad tričko kvôli zlej veľkosti. Objednávku ale môžete zrušiť do 60 minút od jej vytvorenia. Všetky podrobnosti nájdete TU, v zmluvných podmienkach služby Google Fotky.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať