BMW i4

BMW investuje do fabriky až 200 miliónov €, bude v nej vyrábať elektromobil i4

Fabriku v nemeckom Mníchove čaká komplexná modernizácia, aby bola pripravená na produkciu elektrického sedanu BMW i4.

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu oznámila, že fabriku v nemeckom Mníchove čaká modernizácia vrátane rozširovania kapacít, aby bola schopná sériovo vyrábať elektrický sedan BMW i4. Ten by mal vychádzať zo základov futuristicky ladeného konceptu iVision Dynamics.

Ambiciózny projekt vyjde spoločnosť BMW200 miliónov €, pričom produkciu plánujú spustiť v roku 2021. Viac detailov ponúkajú čerstvé informácie priamo od výrobcu.

“Skupina BMW investuje približne 200 miliónov eur do fabriky v Mníchove, aby rozšírila jej elektrickú mobilitu. Toto je začiatok príprav na sériovú výrobu BMW i4, ktorý sa bude od roku 2021 vyrábať v sídle spoločnosti. Infraštruktúra s približne 8 000 zamestnancami prechádza transformáciou, ktorá z nej spraví výrobné miesto pre všetky elektromobily a futuristické koncepty. V Mníchove budú na tej istej linke vznikať ako vozidlá so spaľovacími motormi, tak aj hybridné vozidlá a vozidlá poháňané čisto elektrickou energiou,” prezradila automobilka v tlačovej správe.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Táto skvelá novinka vypláva na povrch v dobe, kedy sa začali internetom šíriť správy o dovoze elektromobilu Model 3 z USA. Tesla vraj hodlá behom jedného týždňa vyrobiť 3 000 kusov (postupom času aj viac) iba čisto pre európskych zákazníkov. Prvá várka by navyše mala do belgického prístavu doraziť už počas februára.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať