Dr. Dieter Zetsche

Šéf Mercedes-Benz: S elektrinou to myslíme vážne, kupujeme batérie za 20 miliárd €

Šéf automobilky Mercedes-Benz, Dr. Dieter Zetsche, dal svetu na známosť, že pokračujú aj po konci éry fosílnych palív.

Šéf automobilky Mercedes-Benz a predseda vrcholového manažmentu v spoločnosti DaimlerDr. Dieter Zetsche, dal svetu na známosť, že pokračujú aj po konci éry fosílnych palív. Preto podpísali so svojimi dodávateľmi nové kontrakty, aby si tak zabezpečili batérie v hodnote až dvoch desiatok miliárd.

Keďže chcú mať do roku 2020 v portfóliu až 130 elektrikou poháňaných vozidiel, vrátane plug-in hybridov a hybridov, tak v podstate ani nemajú na výber. Prechod tak veľkého výrobcu zo spaľovacích motorov na elektrické vyžaduje i veľké investície, ktorým sa nevyhne BMW a ani gigant Volkswagen.

“Naša elektrická ofenzíva naďalej získava dynamiku. Po investovaní miliárd eur do vývoja elektrickej flotily a rozšírenia našej celosvetovej siete batérií podnikáme ďalší krok: s nákupom článkov za viac ako 20 miliárd eur systematicky transformujeme budúcnosť našej spoločnosti na elektrickú. Mercedes-Bens plánuje v roku 2022 ponúkať 130 elektrifikovaných variantov. Okrem toho budeme mať i elektrické dodávky, autobusy a nákladné automobily,” prezradil Dr. Dieter Zetsche na margo budúcnosti renomovanej nemeckej automobilky.

TIP REDAKCIE
O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024

Ako informuje Electrek, Mercedes-Benz si v týchto dňoch vyrába iba samotné batérie, nie to, z čoho pozostávajú. Takzvané batériové články mu dovážajú dodávatelia, ktorí disponujú nevyhnutnými výrobnými kapacitami. Teda aspoň zatiaľ, pretože so spustením výroby elektrického SUV EQC spustia aj produkciu vlastných článkov. K tomu by malo dôjsť už začiatkom budúceho roka, kedy podľa všetkého odštartuje elektromobilový boom.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať