iPhone 9 by mohol vyzerať ako iPhone XR

Apple je na nervy: Qualcomm chce v Číne zakázať aj predaj iPhone XS vrátane XR

Ostrieľaný výrobca čipsetov z USA sa v Číne snaží presadiť neľútostný zákaz predaja tohtoročných iPhonov.

Ostrieľaný výrobca čipsetov z USA sa v Číne snaží presadiť neľútostný zákaz predaja tohtoročných iPhonov. Niečo podobné, len so staršími modelmi, Qualcomm už dosiahol, preto má teraz Apple nemalý dôvod na obavy.

Pokiaľ by to nakoniec predsa len dokázal, kalifornské jabĺčko príde o celkom lukratívny zdroj príjmov. Čínsky trh je z pohľadu výrobcu smartfónov zlatá baňa. Predovšetkým keď hovoríme o tak ikonickej značke z Ameriky.

Predbežný zákaz tam momentálne platí na predaj iPhone 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus a iPhone X, píše The Verge. Ak spoločnosť Qualcomm vyhrá i ďalší súd, do zoznamu pribudne ešte aj iPhone XR a prémiový iPhone XS a XS Max. O osude jabĺčka v Číne sa podľa všetkého rozhodne počas najbližších dní.

Odborníci tvrdia, že zákaz neprišiel len tak z ničoho nič, ale ako dôsledok zatknutia dcéry zakladateľa čínskeho giganta Huawei, ktorá v ňom pôsobí ako finančná riaditeľka. Meng Wan-čou v týchto dňoch čaká na vydanie do Spojených štátov amerických, kde bude čeliť oznámeniu trestu za porušovanie medzinárodných sankcií na Irán. V tom najhoršom prípade môže skončiť až 30 rokov za mrežami.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo
Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať