čip čipovanie zamestnancov velka britania zamestnavatelia sukromie spolocnosti

Svojich zamestnancov čipujú už aj spoločnosti vo Veľkej Británii

Aj napriek tomu, že čipovanie zamestnancov mnohí považujú za narušenie súkromia, v Británii vznikla spoločnosť , ktorá ponúka naozaj triumfálne služby.

Aj napriek tomu, že čipovanie zamestnancov mnohí považujú za narušenie súkromia, vo Veľkej Británii vznikla spoločnosť , ktorá ponúka naozaj triumfálne služby.

Podľa všetkého si mnoho spoločností v Británii dokáže túto firmu najať, aby ich zamestnancov očipovala. Technologická firma BioTeq tak implantuje mikročipy do rúk zamestnancov iných spoločností. Čipovanie je však len dobrovoľné a slúži hlavne tým, ktorí chcú používať podobné zariadenie na odomknutie vlastného domu či auta. Tí, ktorí sa preň rozhodnú, dokážu tiež získať prístup do rôznych budov a ukladať si na čip informácie.

Nie všetci zamestnanci sú však s týmito praktikami stotožnení. Majú strach, že trend mikročipov by mohol dať zamestnávateľom nové prostriedky ako zamestnancov sledovať. Existuje určitý risk, že by táto technológia dodala šéfom väčšiu moc a kontrolu nad ich zamestnancami, a preto ich do čipovania nesmú v žiadnom prípade tlačiť.

[irp]

BioTeq nie je jediná firma, ktorá bude poskytovať takéto služby

Do Veľkej Británie čoskoro zavíta aj spoločnosť Biohax zo Švédska, ktorá bude poskytovať rovnaké služby. Čipovanie zamestnancov sa teda po svete, a teraz už aj po Európe, rozširuje a zamestnanci naďalej dúfajú, že očipovanie zostane dobrovoľnou záležitosťou. BioTeq už totiž vybavil čipmi aj ostatné krajiny, medzi ktorými by sme našli Španielsko, Francúzsko či Nemecko.

Total
11
Zdieľaní