Vďaka aplikácii Shortcuts si môžeš prepojiť Siri s Google Asistentom

Vie to Apple, vie to Google a vedia to v podstate všetci – Siri sa jednoducho nedá použiť ako príklad ideálneho asistenta. Pre majiteľov iPhonov je toto dosť veľký problém, avšak Google už pozná jeho riešenie.

Vie to Apple, vie to Google a vedia to v podstate všetci – Siri sa jednoducho nedá použiť ako príklad ideálneho Asistenta. Pre majiteľov iPhonov je toto dosť veľký problém, avšak Google už pozná jeho riešenie.

Siri Shortcuts

Ako už bolo uvedené vyššie, Google vie, že mnohí priaznivci jabĺčka nie sú s asistentom Siri spokojní. A práve preto chce, aby ľudia začali namiesto neho využívať výhod jeho vlastného, oveľa populárnejšieho a obecne šikovnejšieho Google Asistenta. Ako to ale plánuje spraviť? Odpoveď je jednoduchá – cez aplikáciu Shortcuts (iOS 12).

Vďaka najnovšej aktualizácii Google Asistenta pre iOS môžeš naprogramovať Siri, aby ti namiesto tradičného asistenta od Apple otvorila toho od Google.

“Hej Siri, ok Google!”

Čo sa patričného príkazu pre aktivovanie asistenta týka, aj ten už má Google premyslený. Aby si prebudil Google Asistenta cez Siri, stačí ti povedať: “hej Siri, ok Google”.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

Po aktivácii Google asistenta môžeš začať využívať jeho služby. Podľa giganta bude schopný vykonávať aj niekoľko úloh súčasne, a to cez jediný príkaz. Ako príklad si môžeš vziať situáciu, kedy odchádzaš z domu do práce. Namiesto toho, aby si všetky svoje smart home zariadenia vypínal ručne, stačí ti vysloviť “Hej Google, odchádzam”, a asistent sa o to všetko postará za teba (vypne svetlá, termostat atď.).

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať