QLED TV od Samsungu

Televízory Samsung budeme jedného dňa ovládať našou mysľou

Samsung pracuje na sofistikovanom spôsobe ovládania televízorov. Keď vývoj dotiahne do konca, tradičné diaľkové ovládače začnú nahrádzať naše hlavy.

Juhokórejský gigant Samsung pracuje na veľmi sofistikovanom spôsobe ovládania televízorov. Keď vývoj jedného dňa dotiahne do úspešného konca, tradičné diaľkové ovládače začne pomaličky, ale isto nahrádzať naša myseľ.

A to bez akejkoľvek štipky srandy. Výskumníci z radov výrobcu spotrebnej elektroniky vyvíjajú špeciálny softvér, ktorý dokáže reagovať na takzvané mozgové vlny. Vďaka tomu budeme môcť prepínať televízne kanály alebo meniť úroveň hlasitosti bez toho, aby sme museli uskutočňovať fyzickú interakciu či fyzický pohyb, píše server TechRadar.

Celé to funguje tak, že umelá inteligencia rozpozná prostredníctvom zabudovaných senzorov jednotlivé typy vĺn, na základe čoho potom identifikuje naše aktuálne potreby. V rámci vývoja ju teda učia priraďovať tieto typy k jednotlivým situáciám, prostredníctvom čoho vzniká akýsi model. Keď ich strojové učenie spozná, softvér dokáže sám od seba určiť, či nám prekáža vysoká hlasitosť alebo nás nebaví program na aktuálnej televíznej stanici.

TIP REDAKCIE
Simulátor farmárčenia má na Steame úspech, prekonal aj Battlefield 2042

Ak to takto pôjde i naďalej, Samsung vytvorí podstatne komplexnejší ovládací systém s podstatne väčšími kapacitami. Spomínané prepínanie kanálov by preto mohla v neďalekej budúcnosti doplniť ďalšia užitočná funkcionalita. Možností tu je naozaj veľa, stačí iba použiť trošku kreativity.

Spolupráca s odborníkmi

Aby mohol gigant s týmto ambicióznym projektom Pontis vôbec začať, musel najskôr nadviazať spoluprácu so špičkovými odborníkmi. Preto si vybral ľudí zo švajčiarskeho výskumného centra a renomovanej univerzity s názvom École Polytechnique Fédérale de Lausanne.

Táto nevšedná kolaborácia vytvorila len behom pár mesiacov sčasti funkčný prototyp, ktorý sa objavil počas nedávnej konferencie Samsung Developer Conference, kde uzrelo svetlo sveta i nové prostredie One UI, Infinity Flex displej a skladací smartfón.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať