NETFLIX zrejme zlacnie, testuje novú formu predplatného

Iba pre mobily a tablety.

0
netflix
Ilustr foto.

Ak chcete v súčasnosti využívať VoD službu Netflix, potrebujete minimálne 7,99 € a maximálne 11,99 €. Predplatné je rozdelené do štyroch balíčkov. Čím drahší balíček, tým viac výhod pre užívateľa. Všetky nájdete TU.

Netflix však podľa dostupných informácií plánuje zlacnieť. Nižšia cena by sa ale nemala týkať súčasných možností predplatného, teda štyroch dostupných balíčkov. Vzniknúť má úplne nový balíček, ktorý by mal Netflix v týchto chvíľach už testovať na trhu v Malajzii.

Predbežne sa hovorí o predplatnom v cene 4 amerických dolárov, ktoré bude určené výhradne pre mobilné zariadenia. S takýmto balíčkom by sme mohli obsah sledovať iba na smartfóne a tablete, nie na počítači alebo nebodaj veľkej obrazovke televízora.

netflix
Foto: Netflix

Vzhľadom na obľúbenosť mobilných zariadení by nový balíček mohol trafiť do čierneho. Už teraz je veľa video obsahu konzumovaného práve cez obrazovky inteligentných mobilov a tabletov. Na druhú stranu, skalný filmový fanúšik asi uprednostní veľkú obrazovku televízora, kde si obsah vychutná najlepšie.

Populárna streamovacia služba sa na počet predplatiteľov sťažovať nemusí. Stále totižto pribúdajú a pribudli aj v 3. štvrťroku, kedy si Netflix pripísal ďalších 7 miliónov platiacich zákazníkov. Podľa analytického serveru Statista si túto službu platí už viac ako 137 miliónov užívateľov.

„Menej prístupné“ sú ale niektoré ázijské trhy a zaľudnená India, kde by cenovo atraktívnejšie predplatné mohlo fungovať. Okrem toho tu je konkurencia, ktorá síce nie je ani zďaleka taká veľká ako Netflix, ale na tamojších trhoch môže preraziť práve vďaka nižším cenám. Ide napr. HOOQ alebo iFlix.

Snáď sa dozvieme viac informácií už čoskoro. Mobilné predplatné by sme určite uvítali aj u nás.