GRID Autosport si v budúcom roku zahráme aj na smartfónoch s OS Android

Realistické preteky.

0
grid autosport
GRID Autosport

Spoločnosť Feral Interactive, ktorá vyvíja mobilné verzie známych konzolových hier, chystá nový prírastok. Pre operačný systém Android bude od budúceho roka dostupná „áčková“ hra GRID Autosport.

GRID Autosport je už dostupný pre mobilnú platformu iOS, a to v podstate od roku 2017. Nedávno ale hra dostala zásadnú aktualizáciu, ktorá až extrémnym spôsobom vylepšila grafiku a zdvihla nároky na výkon.

Aktualizácia zrejme odzrkadľuje verziu hry pre Android, ktorá má byť kvôli technickým požiadavkám kompatibilná len s malým počtom tých najvýkonnejších zariadení. Hra bude dostupná v Amerike, v Európe, v Austrálii a na vybraných trhoch v Ázii.

Viac informácií známych nie je. Podľa príspevku na sociálnej sieti Twitter autori viac prezradia s blížiacim sa obdobím uvoľnenia hry. GRID Autosport pre iOS stojí 10,99 €. Neobsahuje žiadnu reklamu ani mikro transakcie.

GRID autosport
GRID Autosport

Ťažko povedať, či obdobný model vývojári uplatnia aj pri verzii pre Android. Pre obavy z pirátstva môžu zvoliť tzv. freemium verziu hry, ktorá sa bude dať stiahnuť zadarmo, no obsahovať bude spoplatnené položky.

Skvelé je, že mobilný GRID Autosport bude mať, resp. má veľa spoločného s veľkou verziou pre konzoly. V hre je viac ako stovka áut a okruhov, rôzne disciplíny, nechýbajú štýlové efekty a dynamické osvetlenie alebo náročné a realistické jazdenie. GRID Autosport je protipólom k arkádovým pretekom Asphalt od Gameloftu.

Hráči poctivých pretekárskych hier sa majú na čo tešiť.