Tesla Roadster 2

Nemecký minister: Kedy naše automobilky vyrobia elektromobil ako Tesla?

BMW, Mercedesu a ani Volkswagenu sa podľa jeho slov zatiaľ nepodarilo vyrobiť ani spolovice tak príťažlivé auto, ako vyrobila americká Tesla.

Nemecké automobilky sú pod tlakom miestneho ministra ekonomických záležitostí krajiny, ktorý označil ich pokrok v segmente elektromobilov za nedostatočný. BMW, Mercedesu a ani Volkswagenu sa podľa jeho slov zatiaľ nepodarilo vyrobiť ani spolovice tak príťažlivé auto ako americkej Tesle.

Peter Altmaier im preto odporúča, aby porozmýšľali nad lepšou stratégiou, vďaka ktorej by vedeli zaujať väčší počet potenciálnych zákazníkov a dobehnúť čoraz nebezpečnejšiu konkurenciu spoza mláky. Minister tým zrejme myslel veci, ako je neustála internetová konektivita, brutálna akcelerácia, AI špecialitky, bezkonkurenčný dojazd, OTA aktualizácia alebo ultra minimalistický interiér Modelu 3.

Všetky spomenuté faktory totiž robia zo spoločnosti Tesla niečo, čo tu zatiaľ ešte nebolo. Ani jedna tradičná automobilka neponúka tak technologicky či dizajnovo pokročilé elektromobily, ako ponúka vizionár Elon Musk.

Ostré vyhlásenia Petra Altmaiera zazneli počas diskusie o umelej inteligencii v Nemecku, kde debatovali aj o tom, aká budúcnosť čaká automobilový priemysel. Keď došlo slovo na domáci trh, minister neotáľal a vyzval renomovaných výrobcov automobilov, aby nepodceňovali blížiacu sa elektrifikáciu. Ich aktuálna situácia je vraj v porovnaní s napredovaním konkurencie veľmi chabá.

“Naozaj som zvedavý, kedy budete vy, pán Zetsche, alebo vy, pán Diess, respektíve pán Krüger z BMW, schopní vytvoriť taký elektromobil, ktorý bude čo i len spolovice tak sexi, ako niektorý od Tesly. Pokiaľ ide o atraktívnosť vašich vozidiel na elektrickú energiu, naozaj by ste mali prísť s čerstvými nápadmi.”

Total
3
Zdieľaní