Jony Ive z Apple navrhol diamantový prsteň za 250 000 dolárov

Hlavný dizajnér Apple, Jony Ive a jeho kolega Marc Newson spoločne spolupracovali na niekoľkých zaujímavých projektoch spojených s dobročinnou akciou.

Hlavný dizajnér Apple, Jony Ive a jeho kolega Marc Newson, spoločne spolupracovali na niekoľkých zaujímavých projektoch spojených s dobročinnou akciou.

Inak tomu nebolo ani teraz, keď sa rozhodli navrhnúť diamantový prsteň určený pre dražbu. Peniaze, za ktoré sa prsteň predá, poputujú na charitu.

Dražba prsteňa sa uskutoční už 5. decembra. Odborníci pritom očakávajú, že sa cena zaujímavého kúsku zastaví na čiastke 150 000 až 250 000 dolárov.

Ive je známy milovník minimalizmu. Miluje ho až tak, že si ako perfektnú titulku časopisu predstavuje prázdnu stranu. Svoje myslenie aplikoval aj na prsteň, z ktorého úplne odstránil kov, vďaka čomu pôsobí skutočne pôsobivo. Zaujímavosťou je aj to, že samotný „hrubý“ diamant vyrobí spoločnosť Diamond Foundry, do ktorej investoval peniaze Leonardo DiCaprio. Firma dokáže diamant vyrobiť bez toho, aby do ovzdušia „prispela“ nežiadanými emisiami.

TIP REDAKCIE
200 W nabíjanie môže prísť už v polovici tohto roku! Uvedie ho Xiaomi a Oppo

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať