John McAfee
John McAfee (FOTO Gage Skidmore / flickr.com)

Jedno z najkontroverznejších mien technologického sveta vyhlásilo, že už onedlho príde doba, kedy budú tradičné peniaze nahradené kryptomenami. John McAffe, softvérový vývojár a tvorca legendárneho antivírusu, nám túto svoju víziu prezradil počas Malta Blockchain, kde bol hviezdou podujatia.

Všetko vraj začne obrovským nárastom hodnoty prvej kryptomeny na svete s názvom Bitcoin, ktorá vystrelí až na závratný 1 milión dolárov. Stane sa tak do roku 2020.

Tam to však ani zďaleka nekončí. John McAffe tvrdí ešte aj to, že pár rokov na to čaká americký dolár kolaps. Všetci moderní ľudia totiž podľa neho presedlajú na takzvanú kryptoalternatívu a o takzvané fiat meny skôr či neskôr stratia záujem.

„Nemyslím si, že bude niekto používať americký dolár, euro, japonský jen alebo akúkoľvek inú menu, a to v ktorejkoľvek krajine. Vo veľmi blízkej budúcnosti začneme používať krypto. [Fiat meny] zmiznú.“

Jeho slová ale treba, samozrejme, brať s určitou rezervou, hoci ide o človeka, ktorý rozhodne vie, čo hovorí. Svoje technologické znalosti chce navyše využiť aj pri ďalších prezidentských voľbách na post amerického prezidenta. A to tak, že zameria svoju prezidentskú kampaň na blockchain a kryptomeny, informuje server BittPress.