Po HTC a jeho novom smartfóne EXODUS 1 sa dajú prostredníctvom prvej kryptomeny na svete zaobstarať aj prvotriedne hodinky so značkou Hublot. Výrobca pri príležitosti nadchádzajúcich osláv okrúhleho výročia Bitcoinu predstavil svoj nový kúsok s hodnotou okolo 21 000 €, ktorý pomenoval Big Bang Meca-10 P2P.

Konštrukcia novinky je navyše okrem iného ozdobená aj číslom transakcie. Keď za ňu niekto zaplatí, dodatočne sa dorobí posledný detail a potom putujú svojmu majiteľovi. Na svete má však existovať iba 210 kusov, čo odráža obmedzený počet kryptomeny Bitcoin. Limit totiž dosahuje číslo 21 miliónov digitálnych mincí.

Luxusné hodinky Hublot Big Bang Meca-10 P2P sú preto v týchto dňoch vypredané. Ako píše Engadget, spoločnosť prezradila pre server Bloomberg, že zo spomínaného limitovaného množstva už nič nezostalo. Preto chystajú priniesť ďalšiu exkluzívnu sériu vrátane možnosti platiť prostredníctvom kryptomeny aj za iné kúsky z portfólia Hublot. To by malo byť k dispozícii už koncom roka.

Záber z predstavovania novinky
Záber z predstavovania novinky

Prísna kontrola

Keďže sú kryptomeny častokrát spájané s nelegálnymi činnosťami, predovšetkým vďaka takzvanému dark webu, spoločnosť Hublot zaviedla prísne preverovanie potenciálnych zákazníkov. Pomáha jej s tým OS Limited z Hongkongu, ktorá dostala na starosti i zisťovanie, či dotyčný nebol zapletený do prania špinavých peňazí. Ak je všetko v poriadku, výrobca mu dá zelenú a následne prebehne gravírovanie čísla transakcie.