Aplikácia Messenger
Aplikácia Messenger (FOTO aliuyargraphics / pixabay.com)

Populárnej chatovacej aplikácii Messenger pribudla nová funkcionalita. Používateľ môže vďaka Lite.IM posielať alebo prijímať digitálne mince. A to bez obáv z ohrozenej bezpečnosti. Zatiaľ je ale k dispozícii podpora iba pre kryptomenu Litecoin.

Postupom času, samozrejme, pribudnú i ďalšie, no zatiaľ nevieme nič konkrétne, takže sa musíme uskromniť iba s jednou. Na novinku upozornil server zive.cz.

Lite.IM reprezentuje úplne prvú kryptopeňaženku v aplikácii Messenger, ktorú mesačne aktívne používa viac ako jedna miliarda ľudí. Nejde však o klasický doplnok alebo aplikáciu v aplikácii, ale obyčajný chat s botom, ktorý reaguje na naše príkazy. Keď uskutočníte registráciu, je pripravený k vašim službám.

 

To znamená, že bot dokáže za nás manipulovať s digitálnymi mincami alebo zobrazovať náš zostatok na účte. Stačí mu iba prostredníctvom príkazu povedať, čo má robiť. K dispozícii sú teda tak či tak snáď všetky základné funkcie. Treba si iba zvyknúť na trošku nepohodlné nezvyčajné ovládanie kryptopeňaženky.

Za Lite.IM stojí švajčiarsky startup Zulu Republic a okrem aplikácie Messenger je k dispozícii i pre tiež celkom populárny Telegram.