Xiaomi Mi MIX 3

Xiaomi predstaví prvý 5G smartfón na svete, bude sa volať Mi MIX 3

Novinku poženie operačný systém Android, bude sa volať Xiaomi Mi MIX 3 a vraj pôjde o prvý oficiálne predstavený smartfón s plnohodnotnou 5G konektivitou.

Čínske jabĺčko oznámilo, že už onedlho ukáže svoje ďalšie veľké eso. Novinku poženie operačný systém Android, bude sa volať Xiaomi Mi MIX 3 a vraj pôjde o prvý oficiálne predstavený smartfón s plnohodnotnou 5G konektivitou.

Odhalenie avizovaného smartfónu Mi MIX 3 nastane o pár dní, konkrétne 25. októbra v Číne, čiže zhruba po roku od predstavenia generácie Mi MIX 2.

Informácie tentokrát pochádzajú priamo z oficiálnej pozvánky pre médiá, kde máme okrem iného príležitosť vidieť i displej bez rámikov. Všetko teda nasvedčuje tomu, že novinka opäť ponúkne dych berúci pomer medzi prednou stranou konštrukcie a zobrazovacím panelom.

Keďže je medzi Xiaomi a spoločnosťou Qualcomm uzavretá bližšia spolupráca, dá sa očakávať, že prvý 5G smartfón na svete nadobudne svoje prvenstvo práve vďaka technologickým riešeniam z dielne amerického výrobcu. Len nedávno uzreli svetlo sveta kompatibilné 5G antény a kľúčový 5G modem Snapdragon X50 je tiež už viac-menej pripravený na spotrebiteľský trh.

S predstavením svojho prvého 5G smartfónu by preto nemali príliš dlho otáľať ani giganti ako Samsung. Niektorí analytici predpokladajú, že s podobnými kapacitami príde na pulty obchodov s elektronikou aj netrpezlivo očakávaný skladací model. K predstaveniu tejto nekonvenčnej mobilnej novinky môže navyše dôjsť už na prelome rokov 2018 a 2019.

TIP REDAKCIE
Čína zaviedla 7-týždňovú karanténu pre posádky nákladných lodí, nariadenia zhoršujú ekonomickú situáciu
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať