WhatsApp čakajú ďalšie vylepšenia. Zatiaľ sú však len vo fáze testovania

WhatsApp bude podľa najnovších informácií opäť o niečo šikovnejší. Po nedávnej integrácii režimu obraz v obraze a gesta “Swipe to Reply” sa aplikácia môže opäť tešiť na bohatú nálož vylepšení.

WhatsApp bude podľa najnovších informácií opäť o niečo šikovnejší. Po nedávnej integrácii režimu obraz v obraze a gesta “Swipe to Reply” sa aplikácia môže opäť tešiť na bohatú nálož vylepšení.

Aktualizácia so sebou prinesie nový Režim dovolenky, funkciu Prepojené účty a zmeny týkajúce sa funkcionality upozornení pre vypnuté (stlmené) čety.

Upozornenia v stlmených četoch

Čo sa upozornení týka, ich vylepšenie je podľa WABetaInfo už funkčné, je len veľmi dobre schované a ľahko prehliadnuteľné. Vo verzii pre Android môžeš nájsť Tichý Režim, ktorý skryje upozorňujúce “bodky” pre vypnuté čety. To znamená, že pokiaľ si si vypol určitý čet, tak sa ti na ikone aplikácie WhatsApp už nebudú zobrazovať malinké bodky upozorňujúce na neprečítané správy.

Doteraz fungovali inak

Až doposiaľ fungovali tieto upozornenia tak, že sa ich počet pripočítaval k celkovému počtu upozornení na neprečítané správy. Táto funkcionalita bola z aplikácie po novom úplne odstránená.

Režim dovolenky

Upozornenia však nie sú jediné na našom zozname. Na začiatku článku som spomínal aj príchod nového Režimu dovolenky, na ktorom sa údajne pracuje už niekoľko mesiacov.

Táto nová funkcia bude podľa informácií schopná ponechať vypnuté čety archivované aj vtedy, keď v danej konverzácii pribudne nová správa. Ide naozaj o šikovné vylepšenie, keďže WhatsApp v tejto situácii archiváciu četov automaticky rušil.

Tento režim budeš môcť jednoducho vypnúť alebo zapnúť priamo v nastaveniach.

Prepojené účty

Treťou novinkou na zozname sú Prepojené Účty. Vďaka tejto funkcii si budeš môcť svoj WhatsApp účet prepojiť s účtom na iných aplikáciach či sieťach. Spočiatku si však podľa všetkého budeš môcť WhatsApp prepojiť len s Instagramom. “Linknutie” s ostatnými službami by malo byť dostupné krátko po oficiálnom vydaní aktualizácie.

TIP REDAKCIE
Orange zaradil do ponuky ďalšie zariadenia, pomôže aj sociálne slabším rodinám

Ako už bolo uvedené v nadpise, všetky tieto funkcie sa zatiaľ nachádzajú vo fáze testovania. Nevieme teda, kedy dorazia (a či vôbec). O všetkých nových podrobnostiach a zisteniach ťa však budeme určite informovať.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať