whatsapp

WhatsApp čakajú veľké zmeny: Takto vyzerajú notifikácie v Android P!

Upozornenia na prijaté fotografie nie sú vo WhatsAppe a ani v iných komunikačných službách žiadnou veľkou novinkou.

Upozornenia na prijaté fotografie nie sú vo WhatsAppe a ani v iných komunikačných službách žiadnou veľkou novinkou. S príchodom Android 9 Pie sa však Google rozhodol správanie a vzhľad týchto upozornení trochu vylepšiť, z čoho si vzal príklad aj spomínaný WhatsApp.

Nový štýl upozornení, o ktorom sa bavíme, nesie názov MessagingStyle a prinesie so sebou podporu pre inline zobrazovanie fotografií a stickerov. Nová funkcia je však stále v testovacej fáze.

Ako to bude fungovať?

Po novom, keď obdržíš správu na WhatsApp na zariadení so systémom Android 9 Pie, sa upozornenie rozvinie do takej veľkosti, aby si si mohol obrázok prehliadnuť rovno z neho. To znamená, že už naďalej nebudeš musieť otvárať okamžite WhatsApp, ak si veľmi zvedavý, čo za fotky ti tvoji priatelia či rodina posielajú.

FOTO: Android Police
TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

Čo sa týka fotografií v skupinových konverzáciách, tie sa budú zobrazovať trochu inak a samozrejme aj v menšom formáte, ako môžeš vidieť na obrázku nižšie.

FOTO: Android Police

Ako si si mohol všimnúť, v celom článku hovorím len o Android Pie. Vyzerá to totiž tak, že nové zobrazovanie upozornení nebude funkčné na starších verziách, ako je napríklad Oreo. Je tu však nádej, že WhatsApp má svoje spôsoby, ako novú technológiu priniesť aj do telefónov so starším systémom. Či je však táto informácia pravdivá a kedy presne sa nového štýlu upozornení dočkáme, ukáže len čas.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať