Vedci z nás chcú spraviť flexitariánov. Vraj preto, aby sme zachránili život na Zemi

Najnovšie sa výskumníci rozhodli, že Zemi dokážeme pomôcť aj tým, že sa staneme flexitariánmi, ktorých strava sa skladá prevažne z rastlinného pôvodu.

Najnovšie sa výskumníci rozhodli, že Zemi dokážeme pomôcť aj tým, že sa staneme flexitariánmi, ktorých strava sa skladá prevažne z rastlinného pôvodu.

Hrozbami klimatických zmien sme obklopení dennodenne. Svet by sa mal preto podľa mnohých vedcov posnažiť našej planéte pomôcť, aby sme sa nedostali na pokraj medzinárodného hladomoru či extrémneho počasia. Navrhli preto kontroverznú metódu flexitariánstva.

Čo sa týka záchrany našej Zeme a aj seba samých, ľudstvo sa pomaly začína chytať poslednej slamky. Podľa vedcov je veľmi pravdepodobné, že ak by sme sa stali flexitariánmi a vykonali určité zmeny v globálnom potravinovom systéme, zmiernili by sme následky klimatických zmien či rastúcej populácie.

Zdroj: E Fundamentals – UK.COM

Čo je vlastne flexitariánstvo?

Strava flexitariána sa skladá prevažne z jedál rastlinného pôvodu. Je však dovolené konzumovať vajcia, mliečne výrobky či ryby, avšak od konzumácie mäsa by sme mali trochu povoliť.  Dopriať by sme si ho mali maximálne 2-krát týždenne, lepšie biele ako červené a malo by pochádzať z biofariem. Flexitariáni sú ľudia, ktorí nechcú mať mäso na tanieri každý deň, preto je dosť možné, že už ním si, len si o tom doteraz nevedel.

TIP REDAKCIE
Prekvapivé výsledky: Android 11 nie je najrozšírenejšou verziou OS od Google

Jednotlivci sa týmto smerom môžu vybrať aj z vlastnej vôle, no ak chceme týmto spôsobom podporiť planétu, vládnuce zložky po celom svete budú musieť urobiť rozsiahle politické zmeny. Vedci preto povzbudzujú flexitariánov, aby dali najavo svojej krajine, že vo svete potrebujeme lepšie enviromentálne predpisy. Čo si o tom myslíš ty?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať