Tesla Semi

Kamión Tesla Semi si bude sám nafukovať pneumatiky, všetko prebehne automaticky

Ak sa zo zverejnenej patentovej prihlášky spoločnosti Tesla jedného dňa predsa len stane realita, Semi si bude vedieť sám nafukovať svoje kolesá.

Americká automobilka pracuje na vylepšení pre jej elektrický kamión. Ak sa zo zverejnenej patentovej prihlášky spoločnosti Tesla jedného dňa predsa len stane realita, Semi si bude vedieť sám a navyše ešte aj automaticky nafukovať svoje kolesá.

Šofér bude mať tým pádom o robotu menej. Nejde však o nič prevratné. Podobné vymoženosti dnes ponúka množstvo typov nákladných vozidiel, predovšetkým z armádneho alebo priemyselného sektoru. Drvivú väčšinu z nich ale trápia viaceré nedostatky, ktoré chce Tesla prostredníctvom svojho riešenia nadobro odstrániť.

Ako píše Electrek, v patentovej prihláške sa spomína veľmi sofistikovaný inteligentný systém vrátane spôsobov, ako dokáže eliminovať súčasné problémy automatického nafukovania kolies. A tieto spôsoby sú jej konkurenčnou výhodou.

Pôjde teda o ďalšiu oblasť výbavy, v ktorej Tesla Semi opäť vyniká spomedzi konvečných kamiónov na fosílne palivá. O brutálnej akcelerácii sme písali tu a o futuristickom interiéri, kde sú iba dve veľké dotykové obrazovky, zase tu.

TIP REDAKCIE
Formula E ukázala najefektívnejšie pretekárske auto na svete

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať