Hlavným predajným artiklom súčasných vlajkových smartfónov je bez pochyby kvalita fotoaparátu(ov). Užívatelia mobilom fotia radi a fotia veľa. Každý z výrobcov sa preto snaží o to, aby jeho top-end zariadenia fotili čo najlepšie.

Tento rok mobilnej fotografii kraľuje hlavne Huawei P20 Pro, čo sa istotne podpísalo aj na už skôr avizovaných rekordných predajoch. Vynikajúce fotografie vedia vyhotoviť aj smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL, ktoré tento mesiac nahradia nové generácie.

Google si zrejme aj pri tejto príležitosti založil na sociálnej sieti Instagram nové konto, ktoré sa nazýva @googlepixel. Tušíte správne. Na tejto pôde postupom času nájdete tie najkrajšie fotografie zhotovené práve referenčnými zariadeniami Google Pixel.

google pixel
Čerstvo založené konto @googlepixel na Instagrame

Google bude zverejňovať príspevky od bežných užívateľov, resp. vlastníkov smartfónov Google Pixel, ktorí takéto fotky často zverejňovali pod hashtagom #teampixel. Ak nový účet Googlu na Instagrame navštívite teraz, nájdete v ňom zatiaľ iba 100 fotografií úhľadne uložených do farebnej mozaiky.

Aj tých pár fotiek ale za pohľad stojí a ako predzvesť toho, čo nás čaká, slúžia dobre. Účet @googlepixel sleduje viac ako 10 000 ľudí, a to iba po pár dňoch existencie. Pokiaľ vám táto iniciatíva niečo pripomína, nemýlite sa.

V minulom roku si konto na Instagrame s prakticky totožným zámerom založila aj spoločnosť Apple. Účet (@apple) združuje tie najlepšie snímky zhotovené smartfónmi iPhone. Fotografie z obrovského množstva vyberajú administrátori účtu, ktorý po viac ako roku sleduje 8,3 milióna fanúšikov.

fotky
Spoločnosť Apple je na Instagrame aktívna viac ako rok

V podobnej iniciatíve nezaostávajú ani ostatné značky. Výrobca OnePlus zverejňuje na svojom Instagrame (@oneplus) fotografie užívateľov už dlhšie. Instagram s top fotkami má aj Huawei (@huaweinextimage), ktorý vznikol v rámci prestížnej honorovanej súťaže Huawei Next Image.

TIP REDAKCIE
Súťaž Huawei Next Image pozná víťazov. Pozri si ocenené fotografie!

Ak hľadáte inšpiráciu pre svoju budúcu mobilnú fotografiu, navštívte uvedené kontá. Množstvo záberov je skutočne podarených.