Jedna z dvoch najhorúcejších noviniek z dielne spoločnosti Tesla sa nám opäť pripomenula. Reč však tentokrát nebude o žihadle Roadster 2, ale o elektrickom kamióne Semi, ktorý nám predviedol šialene znejúci zvuk jeho akcelerácie.

Šou prebehla počas dňa, a to na verejne dostupných cestách v americkom štáte Utah, informuje Electrek. Keď šofér dupol na plynový pedál, aby sa trošku rozbehol, tak v tom momente začal kamión Tesla Semi doslova besnieť. Ťahač mal za sebou aj veľký náves, takže musel vynaložiť podstatne viac elektrickej energie ako za bežných okolností.

Výrobca tvrdí, že táto nákladná novinka dokáže spolu s 36 tonovou záťažou zrýchliť z rovnej nuly na necelú stovku za 20 sekúnd. Tesla Roadster 2 naberie túto rýchlosť za necelé 2 sekundy. Ide však o markantne odlišný typ vozidla.

Zákazníci spoločnosti Tesla dostanú na výber z dvoch rozdielnych verzií Semi. Jedna zvládne na jedno nabitie batérie prejsť necelých 500 a druhá až niečo cez 800 kilometrov. Rozdiel si ale všimneme i na karosérii, pretože ten lepší z dvojice dostal trošku vyššiu kabínu, aby bola k dispozícii lepšia aerodynamika. Ide totiž o dôležitý faktor, ktorý má značný vplyv na dojazd.