Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9 (FOTO Lukáš Zachar)

Ako vieme už dlhšie, nový iPhone XS má v 4G sieti podstatne rýchlejšie prenosové rýchlosti, ako ponúka minuloročný iPhone X. Čo sa však týka porovnania s konkurenciou z opačnej strany rieky, tak na duo Galaxy Note 9 a Google Pixel 2 nedávno predstavená iOS novinka nestačí.

Vyplýva to z ešte čerstvého laboratórneho testu renomovaného servera PCMag, kde boli porovnávané kapacity LTE antény štyroch high-end smartfónov. Dve z nich vyrobil Intel, zatiaľ čo zostávajúce dve pre zmenu jeho konkurent Qualcomm. A výsledok?

Za víťaza možno označiť modem X20 v Samsung Galaxy Note 9, ktorý spolu s klesajúcim signálom prichádzal o svoju dominanciu. Výsledky sú navyše podobné s výsledkami testov v reálnych podmienkach, kde tiež kraľoval tento istý model.

Laboratórne podmienky (GRAF PCMag)
Reálne podmienky (GRAF PCMag)

iPhone XS dosahoval pri úrovni signálu o veľkosti jeden a pol paličky, kedy ambiciózny Snapdragon X20 podával v laboratórnych podmienkach najlepšie výsledky, až 2-násobne väčšiu rýchlosť sťahovania ako predchádzajúca generácia z minulého roka. Môže za to vďačiť takzvanej 4×4 MIMO anténe s modelovým označením Intel 7560.

Test rýchlosti bol realizovaný prostredníctvom 20 MHz kanálu (Band 4) LTE siete, pričom ten využívajú všetci veľkí mobilní operátori z USA alebo Kanady.