Huawei Mate 20 Pro

Prečo nemá Huawei Mate 20 Pro skóre na DxOMark: Vraj by bolo príliš vysoké

Huawei Mate 20 Pro bol predstavený presne pred dvoma týždňami. Doteraz však experti z DxOMark nezverejnili výsledky foto a video testu.

Huawei Mate 20 Pro bol predstavený presne pred dvoma týždňami. Doteraz však experti z DxOMark nezverejnili výsledky foto a video testu. Na základe oboch testov experti udeľujú jednu finálnu známku. Tá by však podľa dostupných informácií bola tak vysoká, že by to Huawei skôr ublížilo než pomohlo.

Huawei svoju novinku predstavil ešte 16. októbra. Len nedávno sme publikovali jeho plnú recenziu, v ktorej sme okrem iného chválili aj vynikajúce fotoaparáty. Je preto zarážajúce, že sa na najsledovanejšom rebríčku fotosmartfónov, DxOMark, stále nenachádza. Huawei má na to dobrý dôvod, ktorý by sme však nečakali.

Príliš vysoké skóre?

Spoločnosť tvrdí, že skóre Mate 20 Pro je tak vysoké, že by im to skôr ublížilo než pomohlo. To, prečo si to Huawei myslí, nám celkom jasné nie je. Čím vyššie skóre, tým lepšie, no nie? Druhým dôvodom môže byť snaha ponechať P20 Pro na čele rebríčka. Mate 20 Pro by mu mohol kanibalizovať predaje, čo Huawei určite nechce.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Astronauti NASA ostali zavretí v ISS. Mohol by ich usmrtiť vesmírny odpad

Aj iné dôvody

Je tu ešte jedna možnosť. Huawei nám v Londýne prezradil, že pri Mate 20 Pro musel nanovo naprogramovať fotoaparát. Je to z toho dôvodu, že Mate 20 Pro už nemá monochromatický senzor, ktorý spoločnosť využívala v doterajších zariadeniach vrátane P20 Pro.

Pre softvérových inžinierov to predstavuje obrovský nápor. Mate 20 Pro až teraz získava prvú aktualizáciu, ktorá vylepšuje fotoaparát a jednu má ešte získať. Je preto dosť možné, že experti z DxOMark čakajú na finalizáciu softvéru fotoaparátu.

Čo na to hovoríte vy? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať