Elektrické lietadlo easyJet

Revolúcia v oblakoch: Už čoskoro začnú lietať prvé osobné lietadlá na elektrinu!

Podobne ako automobilový, aj letecký priemysel čaká pomalý, no za to bolestný prechod na elektrický pohon. Revolúcia odštartuje už počas nadchádzajúceho roka.

Podobne ako automobilový, aj letecký priemysel čaká pomalý, no za to bolestný prechod na elektrický pohon. Revolúcia odštartuje už počas nadchádzajúceho roka, kedy začnú nad našimi hlavami lietať 9-miestne lietadlá spoločnosti easyJet, ktoré čaká ostré testovanie.

Aerolinka tak chce spolu s výrobcom Wright Electric priamo v teréne dotiahnuť posledné detaily a dokončiť vývoj osobného dopravného prostriedku, aby mohla čo najskôr spustiť prvé komerčné linky. Široká verejnosť tak bude mať jedinečnú príležitosť letieť prostredníctvom elektrickej energie, nie spaľovacích pohonných látok, ako je tomu dnes.

“Elektrické lietanie sa stáva skutočnosťou a my môžeme vďaka tomu očakávať budúcnosť, ktorá nie je závislá od leteckého paliva,” uviedol nadšene šéf výrobcu Johan Lundgren.

Elektrické lietadlá by mali mať navyše v neďalekej budúcnosti i konštrukcie zo solárnych panelov, takže si budú môcť priamo počas denného letu nabíjať svoje hladné batérie. Vďaka tomu potom zvládnu prejsť nadštandardne dlhé vzdialenosti bez jediného pristátia za účelom doplnenia chýbajúcej šťavy.

TIP REDAKCIE
Samsung stiahol trhový náskok Apple v segmente smart hodiniek

Či má také plány aj Wright Electric s easyJet, zatiaľ nevieme, no dá sa niečo také vzhľadom k ekonomickým výhodám očakávať. Spomínaný výrobca chce postupom času priniesť osobné lietadlo na elektrinu, do ktorého sa zmestí až 150 pasažierov, ktoré zvládne na jedno nabitie akumulátora preletieť trasu dlhú až do 500 kilometrov. Podobná inovácia by sa mu teda viac ako určite hodila.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať