Volvo 360c

Takto vyzerá budúcnosť: Volvo nám ukázalo futuristické auto bez volantu

Švédska renomovaná automobilka pracuje na osobných vozidlách, ktoré sú iné. A to doslova. Jedným z nich je aj model Volvo 360c.

Švédska renomovaná automobilka pracuje na osobných vozidlách, ktoré sú iné. A to doslova. Jedným z nich je aj model Volvo 360c. V jeho interiéri nenájdete žiadny volant, pedále a ani žiadnu riadiacu páku. Nič z toho totiž tentokrát ani nepotrebujete.

Toto auto z budúcnosti totiž šoféruje veľmi pokročilý inteligentný počítač, ktorý vie vďaka zabudovaným senzorom, radarom či trojrozmerným kamerám odviesť svojich pasažierov z bodu A do bodu B bez jedinej asistencie. Tí môžu počas jazdy bez obáv spať, realizovať videochat s kamošom alebo si môžu po ceste do práce pripraviť podklady na míting.

To, ako pasažieri využijú čas, kedy nemusia venovať pozornosť dopravnej premávke, je už len a len na nich. Možnosti sú tu naozaj obrovské.

Pred niekoľkými hodinami predstavené Volvo 360c je v podstate akýsi futuristický osobný autobus, kde sa nemusíme tlačiť s cudzími ľuďmi, pretože sa ich doň veľa nezmestí. Usporiadanie interiéru sa dá prispôsobiť aktuálnym potrebám, pričom ho tvorí viacero moderných technologických výdobytkov. Za zmienku stoja priesvitné displeje s dotykovými kapacitami, kde nám automobil zobrazí prezentáciu, aktuálne počasie alebo neprečítanú elektronickú poštu.

TIP REDAKCIE
YouTube Premium prichádza s ročným predplatným. Je výhodnejšie
Volvo 360c
Volvo 360c
Volvo 360c
Volvo 360c
Volvo 360c
Volvo 360c

Pohon tu zabezpečuje elektrický motor a tradičné smerovky nahradili výraznejšie i komplexnejšie svetlá či netradičné zvuky, aby mohol tento štvorkolesový kúsok uskutočňovať sofistikovanú audio-vizuálnu interakciu. A to ako s inými autami z bezprostredného okolia, tak aj s okolitými chodcami.

Zatiaľ sa tu však bavíme iba o nedokončenom koncepte, ktorý má pred sebou ešte celkom dlhú cestu. Volvo nám tak chcelo iba naznačiť, akým smerom sa hodlá najbližšie roky uberať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať