Tesla Model 3

Tesla má obrovský dôvod na radosť: V USA predala viac kusov Model 3 než BMW všetkých áut

Predajnosť elektromobilov je zaujímavý ukazovateľ toho ako rýchlo sa tieto vozidlá dostávajú na cesty. Predpokladá sa, že sa do niekoľkých rokov budú aj slovenské cesty plné elektromobilov. Ako to vieme?

Predajnosť elektromobilov je zaujímavý ukazovateľ toho ako rýchlo sa tieto vozidlá dostávajú na cesty. Predpokladá sa, že sa do niekoľkých rokov budú aj slovenské cesty plné elektromobilov. Ako to vieme? Stačí sa pozrieť na najnovšie štatistiky predajov elektromobilov a hybridov v USA.

Server InsideEV zverejnil zaujímavú štatistiku, z ktorej vyplýva, že Tesla predala za uplynulé dva mesiace približne desaťkrát viac elektromobilov než jej najbližšia konkurencie. Okrem toho pripravili aj porovnanie s nemeckou automobilkou BMW, z ktorého vyplýva, že Tesla predala viac kusov Model 3 než BMW všetkých áut dokopy. Údaje sa týkajú len amerického trhu.

Ako môžete vidieť v tabuľke, ide o modely BMW i3, i8, radu 2 až 7, Z4, X1 a X2. Okrem výnimky v podobe BMW i8 sa predaje zvyšných modelov medziročne prepadli. BMW za august 2018 v USA predal len 14 450 vozidiel. V porovnaní s minulým rokom ide o 13,5 % pokles.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil Galaxy Z Flip 3 Bespoke, u nás sa však predávať nebude

Tesla za rovnaký čas predala 17 800 elektromobilov Model 3. Pôsobivé čísla naznačujú, že Tesla predala viac kusov Model 3 než BMW celého svojho portfólia. Americký trh je, čo sa elektromobilov týka, jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov. Klasické automobilky tak doteraz možno nemali dôvod na obavy, to sa však mení. Do budúcna by mali počítať s náročnejšou pozíciou na trhu.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať