BMW Vision iNEXT

Auto z budúcnosti: BMW nám opäť poodhalilo svoj nový elektromobil

Spoločnosť BMW nám počas nadchádzajúceho týždňa predstaví svoj úplne nový elektromobil. Avizovaná štvorkolesová novinka ponesie názov Vision iNEXT.

Spoločnosť BMW nám počas nadchádzajúceho týždňa predstaví svoj úplne nový elektromobil. Avizovaná štvorkolesová novinka ponesie názov Vision iNEXT a ako naznačujú dostupné informácie, pôjde vraj o priameho konkurenta pre ľudový Model 3 z dielne americkej Tesly.

Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa výrobca snaží zaujať pozornosť ďalšou chrumkavou upútavkou. Tentokrát je reč o 16 sekúnd trvajúcom videu, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť siluetu svietiacej prednej masky, a to vrátane ďalších vizuálnych detailov futuristicky ladenej karosérie s hranatými krivkami.

Ako už bolo spomenuté, elektromobil BMW Vision iNEXT by mal po uvedení na spotrebiteľský trh konkurovať dostupnému sedanu Tesla Model 3. Ešte dávnejšie to dávali najavo slová jedného z vrcholových manažérov renomovanej nemeckej automobilky. Preto sa očakáva, že jeho cenovka vystrelí na úroveň len okolo 30 000 eur.

Ako však píše Electrek, má to jeden háčik.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

Na upútavke vyššie si totiž môžeme z určitého uhla všimnúť, že elektromobil nevyzerá ako čistokrvný sedan, pretože kvôli mierne zdvihnutému podvozku pripomína niečo, čo sa dá nazvať malým SUV, čiže crossoverom. Čerstvo zverejnené video je ale na druhú stranu tmavé a strohé, preto je ešte príliš skoro na unáhlené závery.

Predstavenie BMW Vision iNEXT prebehne 9. septembra priamo v Mníchove, kde má automobilka svoju centrálu.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať