Samsung pre vlastníkov Note 9: Znižujeme riziko neželanej aktivácie asistenta Bixby

Najnovšia aktualizácia smartfónu Note 9 prináša do zariadenia naozaj dôležitú opravu či skôr vylepšenie.

Najnovšia aktualizácia smartfónu Note 9 prináša do zariadenia naozaj dôležitú opravu či skôr vylepšenie. Až doposiaľ si na telefóne mohol asistenta aktivovať len jedným stlačením tlačidla na boku zariadenia, čo samozrejme viedlo aj k jeho mnohým neželaným aktiváciám. Toto riziko by však malo byť po novom o niečo nižšie.

Samsung totiž aktiváciu Bixby jemne skomplikoval. Odteraz bude asistent fungovať po nie jednom, ale až dvoch stlačeniach spomínaného bočného tlačidla.

Zaostáva za konkurenciou

Už od svojho prvotného príchodu do značky Samsung bol Bixby naozaj kontroverzným “vylepšením”. Ďalšou zlou správou pre tohto asistenta je aj skutočnosť, že jednoducho nie je až taký šikovný a užitočný v porovnaní s ostatnými jeho kolegami, teda Google asistentom, Alexou či Siri.

Samsung situácii nepomáha

Za malú využiteľnosť tlačidla a asistenta celkovo však môže Samsung. Ako príklad si môžeme vziať Samsung Galaxy S8, v ktorom existovali rôzne triky, ako tlačidlo preprogramovať, aby bol asistent aspoň o niečo viac užitočnejší (otvorenie fotoaparátu alebo inej aplikácie). Gigant však zakročil a všetky tieto operácie zablokoval.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Dúfajme, že Bixby bude v budúcnosti šikovnejší a využívanejší, než je teraz. Je totiž škoda pomyslieť na to, že funkcia, do ktorej vývojári vložili kopu svojho času, je po svojom uvedení považovaná len za otravnú zbytočnosť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať