Eric Schmidt

Bývalý šéf Google: Z internetu budú dve časti, jednu z nich povedie Čína

Súčasná podoba digitálnej diaľnice môže byť minulosťou. Eric Schmidt si myslí, že internet čaká rozdelenie na dve veľké časti.

Súčasná podoba digitálnej diaľnice môže byť už v priebehu jednej dekády minulosťou. Eric Schmidt, jedno z najznámejších mien zo Silicon Valley, si myslí, že internet čaká rozdelenie na dve veľké časti. Jednu vraj povedú USA a tú druhú zase Čína.

Bývalý šéf a výkonný predseda spoločnosti Google to prezradil v nedávnom rozhovore, ktorý prebehol počas súkromnej udalosti Village Global VC, píše renomovaný server CNBC. Keď sa ho jeden z prítomných ekonómov spýtal, čo si myslí o potenciálnej fragmentácii internetu, tak odpovedal priamo a jednoznačne.

“Myslím si, že najpravdepodobnejší scenár nepredstavuje rozdelenie, ale lepšie povedané rozdvojenie na Čínou vedený internet a internet, ktorý povedie Amerika.”

“Keď sa pozriete na Čínu, kde som nedávno bol, tak si všimnete fenomenálny rozsah vznikajúcich spoločností, vznikajúcich služieb a vznikajúceho bohatstva. Čínsky internet reprezentuje väčšie percento z HDP Číny, čo je obrovské číslo, ako je percento z HDP USA, čo je tiež veľké číslo,” dodal Eric Schmidt.

K rozdeleniu súčasnej digitálnej diaľnice na dve veľké časti by malo podľa jeho odborných odhadov dôjsť počas nadchádzajúcich 10 rokov, čiže v priebehu jednej dekády. Pôjde o výsledok dlhšie trvajúceho politického súboja medzi Čínou a Spojenými štátmi americkými, ktorý by mal stáť i za zrodom čínskeho internetového vyhľadávača Google s veľmi prísnou cenzúrou.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať