Samojazdiaca motorka od BMW

Zabudnite na samojazdiace autá, BMW vyvinulo samojazdiacu motorku

Úzko špecializovaná divízia nemeckej spoločnosti BMW zhotovila takú motorku, ktorá dokáže sama naštartovať motor, udržiavať rovnováhu a počas jazdy dokonca aj meniť smer.

Úzko špecializovaná divízia nemeckej spoločnosti BMW zhotovila takú motorku, ktorá dokáže sama naštartovať motor, udržiavať rovnováhu a počas jazdy dokonca aj meniť smer. To znamená, že nepotrebuje absolútne žiadnu asistenciu šoféra z mäsa a kostí.

O všetko potrebné sa totiž stará prítomný inteligentný počítač s asistenciou zabudovaných senzorov, ktoré mu v reálnom čase poskytujú prehľad o situácii v bezprostrednom okolí dvojkolesového dopravného prostriedku. Treba však podotknúť, že nič také si zatiaľ nekúpime, pretože ide o špeciálne vyvinutý kúsok, aby na ňom mohli testovať nové bezpečnostné opatrenia pre konvečné kúsky z portfólia renomovaného výrobcu.

Za touto samojazdiacou motorkou stoja špičkoví odborníci z BMW Motorrad, pričom samotný vývoj už trvá viac ako dva roky, informuje Engadget.

“Prototyp nám pomáha rozširovať naše poznatky o dynamike vozidiel, aby sme mohli klasifikovať správanie jazdca a určiť, či sa budúca situácia stane nebezpečnou alebo nie,” prezradil Stefan Hans, inžinier z radov nemeckej automobilky, na videu nižšie. “Ak áno, môžeme priamo informovať, varovať alebo zasiahnuť.”

Príchod motoriek s autonómnymi riadiacimi systémami sa samozrejme nevylučuje, no na niečo také si ešte nejaký ten čas určite počkáme. V drvivej väčšine modelov aj tak pôjde iba o akýsi asistenčný mechanizmus, ktorý dostane za úlohu chrániť šoféra pred potenciálnou dopravnou haváriou. Plnohodnotné samojazdiace kapacity by pri takomto type dopravného prostriedku iba kazili zážitok z jazdy.

TIP REDAKCIE
Galaxy S21 FE má byť skutočne predstavený až začiatkom januára: Ako to ovplyvní vlajkové lode?
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať