Legendárna PlayStation 2 je definitívne mŕtva: Sony po 18 rokoch ukončilo servis

Herné konzoly majú podobne ako iné elektronické zariadenia svoj životný cyklus. Život legendárnej konzoly, PlayStation 2, práve definitívne vyhasol.

Herné konzoly majú podobne ako iné elektronické zariadenia svoj životný cyklus. Život legendárnej konzoly, PlayStation 2, práve definitívne vyhasol. Spoločnosť totiž oznámila, že končí so servisom konzoly, keďže k nej už nemá súčiastky. Stalo sa tak po 18 rokoch od uvedenia PlayStation 2 na trh.

Sony na končiaci sa servis upozorňovalo už koncom júna, keď dala japonským majiteľom konzoly vedieť, že majú poslednú šancu nechať si svojho hráčskeho miláčika opraviť. Zákazníci si mohli vytvoriť registráciu do konca augusta a do 7. septembra už museli byť konzoly v servise.

Teraz už Sony informuje, že možnosť opraviť si PlayStation 2 skončila, a tak ľuďom neostáva nič iné než sa obrátiť na neoficiálne servisy, kde by to ešte chvíľu ísť mohlo. Ani táto možnosť tu však nebude večne, keďže sa im časom, podobne ako Sony, súčiastky minú.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

PlayStation prišla na trh ešte v marci 2000za 12 rokov výroby sa jej predalo vyše 155 miliónov kusov. Vyrábala sa dokonca aj šesť rokov po tom ako Sony predstavilo PlayStation 3. Sony musí nechať históriu za sebou a sústrediť sa na budúcnosť firmy. Všetky informácie totiž naznačujú, že inžinieri pracujú na dokončení PlayStation 5.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať