Stroj na kopanie tunelov a ovládač od Xboxu
Stroj na kopanie tunelov a ovládač od Xboxu

The Boring Company, jedna z viacerých spoločností vizionára Elona Muska, predviedla, ako sa ovláda jedna z jej najnovších mašín. Ide o obrovský stroj na vŕtanie podzemných tunelov, ktorý je ovládaný s pomocou populárneho herného ovládača od konzoly Xbox.

Demonštrácia prebehla prostredníctvom krátkeho videa zo sociálnej siete Twitter, kde máme po novom jedinečnú príležitosť vidieť túto nevšednú kombináciu priamo v akcii. Nie však pri kopaní, ale pri teste funkcionality. Ten, kto stroj ovláda, môže týmto spôsobom robiť všetko, čo mu umožňujú jeho mechanické kapacity. Stačí len poznať a pamätať si všetky nevyhnutné tlačidlové kombinácie.

Ako informuje Electrek, za modernizáciou techniky spoločnosti The Boring Company stoja nové projekty pod viacerými mestami na území Spojených štátov amerických. Ako pod Los Angeles, tak aj pod Chicagom vyrastie sieť sofistikovane prepojených tunelov s pokročilým dopravným systémom. Elon Musk chce týmto novým typom verejnej dopravy, ktorá je lacná, rýchla a najmä spoľahlivá, odľahčiť dopravnú premávku na povrchu.

Dopravný systém bol spočiatku určený pre osobné autá, no postupom času vysvitlo, že prioritu dostanú chodci a cyklisti. Celé to funguje podobne, ako dnes funguje metro, avšak s tým rozdielom, že zástavky budú na povrchu, nie pod zemou. Rovnako treba zmieniť aj rýchlosť, pretože prepravný pod dokáže behom jednej hodiny prejsť niečo okolo 200 kilometrov.