Oculus predstavil Quest: Bezdrôtový VR headset, ktorý nepotrebuje počítač

Spoločnosť, ktorá patrí pod krídla najväčšej sociálnej siete na svete, vyrukovala so samostatným VR headsetom – toto je Oculus Quest.

Spoločnosť, ktorá patrí pod krídla najväčšej sociálnej siete na svete, vyrukovala so samostatným VR headsetom. To pre používateľa znamená, že na to, aby mohol Oculus Quest plnohodnotne fungovať, nepotrebuje kontakt s osobným počítačom.

Všetko dôležité totiž skrýva vo svojich útrobách. Preto z neho a ani z jeho zaujímavo vyzerajúcich ovládačov netrčia žiadne káble. Úplne všetko tu funguje bezdrôtovo, čo je jedna z hlavných výhod oproti jeho predchodcovi Oculus Rift.

Polohu používateľa tu sleduje pokročilý Insight systém priamo z dielne spoločnosti Oculus, ktorý tvoria aj oblúky na ovládačoch. Túto kľúčovú funkcionalitu zabezpečuje kombinácia štyroch širokouhlých senzorov a inteligentného softvéru, píše GSMArena. Bez nej by VR headset nevedel, aké fyzické pohyby robí alebo kam smeruje, bez čoho by zase nefungovala navigácia v prostredí virtuálnej reality.

Oculus Quest (FOTO via GSMArena)

Zobrazovacie kapacity dostali na starosti dva zabudované displeje Oculus Go s rozlíšením 1 600 x 1 440 pixelov. Prítomná optika sa vie prispôsobiť hlave používateľa, ktorý má okrem iného k dispozícii aj kvalitný audio systém. Nepotrebuje teda absolútne žiadne doplnky či dodatočné príslušenstvo. Všetko dôležité sa nachádza v základnom balení.

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie

Ak niekoho zaujíma obsah, tak jednou z prvých VR hier s podporou je titul Vader Immortal. Viac vizuálnych detailov nájdeš na videu nižšie.

Predaj Oculus Quest odštartuje na jar v roku 2019. Novinka bude stáť okolo 400 dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať