Vynovená notifikácia vo Windows 10

Microsoft útočí na konkurenčné prehliadače, Edge je vraj bezpečnejší aj rýchlejší

Americký gigant integruje do svojho najnovšieho operačného systému pre osobné počítače softvérovú novinku.

Americký gigant integruje do svojho najnovšieho operačného systému pre osobné počítače softvérovú novinku. Drvivá väčšina jeho používateľov z nej však nebude príliš nadšená. A dôvod je úplne jednoduchý.

Po novom sa im totiž začne pred inštaláciou konkurenčného internetového prehliadača zobrazovať dotieravé upozornenie, aby nevymýšľali hlúposti a namiesto Chrome alebo Firefox používali to, čo ponúka Windows 10. Prečo? Pretože je Edge podľa slov spoločnosti Microsoft na danej platforme bezpečnejší aj rýchlejší.

Samozrejme, túto funkciu je možné vypnúť, treba to ale spraviť manuálne priamo v hlavných nastaveniach. Softvérová novinka by mala pribudnúť v nadchádzajúcom aktualizačnom balíčku, informuje The Verge. Tejto aktualizácie operačného systému sa podľa dostupných informácií dočkáme už počas októbra.

Podobné upozornenie síce vyskakuje používateľom Windows 10 už dnes, no ani zďaleka nejde o tak agresívnu ofenzívu voči konkurencii ako to, čo Microsoft ešte len chystá. Preto bude zaujímavé sledovať reakcie ľudí po inštalácii avizovaného balíčka. Prehliadač Edge, ktorý po príchode desiatky nahradil preklínaný Internet Explorer, totiž využíva iba malé percento.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať