Nový iPhone Xs má podľa prvých testov poriadne rýchle 4G pripojenie

Sťahovanie dát bez zdržovania.

1
iphone xs
Apple iPhone Xs

Vyzerá to, že Apple nakoniec vylepšil aj to, čo v minuloročnom iPhone X zaostávalo. Rýchlosť, akou dokážu nové smartfóny iPhone Xs prenášať dáta na 4G sieti je oproti minuloročnému modelu viac ako dvojnásobná.

Nový iPhone Xs a tiež nový iPhone Xs Max využíva zdokonalenú technológiu rádiového spojenia prostredníctvom viacerých vysielacích a prijímacích antén (4×4 MIMO), vďaka čomu je rýchlosť sťahovania dát viac ako konkurencieschopná.

Rozdiel v rýchlosti nahrávania údajov, upload, až taký výrazný nie je. Aj pri tejto schopnosti ale došlo k zlepšeniu. AppleInsider poukazuje na jedno z prvých testovaní, ktoré bolo vykonané pomocou služby speedsmart.net.

Testovanie prebehlo medzi 12. a 16. septembrom, čiže sa uskutočnilo na prvých vzorkách, resp. kusoch nových smartfónov iPhone Xs a Xs Max. Rozdiel v rýchlostiach najlepšie uvidíte v grafe nižšie aj s porovnaním s vlaňajším iPhone X.

iphone xs
AppleInsider

Poriadne rýchle LTE je na mieste. Ešte oveľa rýchlejšia 5G technológia síce pomaly klope na dvere, no nejaký čas potrvá, kým sa rozšíri a bude dostupná plošne pre všetkých užívateľov.

Jediné obmedzenie tak predstavujú iba dátové balíčky operátorov, ktoré pri rýchlom pripojení dokážete spotrebovať na posedenie.