iPhone XR

Batérie nových iOS smartfónov: iPhone XS, XS Max a iPhone XR odhalili kapacity

Nové iOS smartfóny prezradili, ako veľké akumulátory skrývajú v konštrukciách. Za odhalením kapacít iPhone XS, XS Max a iPhone XR stojí čínska TENAA.

Nedávno predstavené iOS smartfóny nám prezradili, ako veľké akumulátory skrývajú vo svojich konštrukciách. Za odhalením kapacít iPhone XS, XS Max a iPhone XR stojí čínska TENAA. Konkrétne čísla sa totiž objavili v online dokumentoch regulačného úradu.

Vďaka tomu po novom vieme, že iPhone XS ponúka menšiu batériu, ako ponúkal jeho predchodca iPhone X. Reč je o 2 658 mAh, zatiaľ čo desiatka disponovala kapacitou o veľkosti 2 716 mAh. Za tohtoročného aj celkového víťaza možno označiť iPhone XS Max, pretože ten dostal do svojej výbavy až 3 174 mAh akumulátor, informuje server GSMArena.

Zle však na tom nie je ani iPhone XR. Okrem najnižšej cenovky vyniká i so svojou kapacitou o veľkosti slušných 2 942 mAh. iPhone 8 Plus mal približne o 250 mAh menej.

Treba tu ale podotknúť, že kapacita sama o sebe nedefinuje, koľko smartfón vydrží na jedno plné nabitie. Niečo také ovplyvňuje viacero rôznych faktorov, nielen to, o ako veľkú batériu ide. Ak má elektronické zariadenie nenásytné súčiastky, tak mu príliš nepomôžu ani veľké zásoby elektrickej energie. Je to teda predovšetkým o energetickej efektivite, nie o číslach technickej špecifikácie.

TIP REDAKCIE
Samsung vydal Expert RAW, novú aplikáciu pre Galaxy S21 Ultra
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať