Nový iPhone XS Max sa stál kráľom rýchlosti: Porazil konkurenčný Samsung Galaxy Note 9

Po predstavení nových vlajkových lodí sa recenzenti po celom svete púšťajú do testovania výkonu a výbavy noviniek. Výnimkou nie sú ani nové iPhony, ktoré sa začínajú (na Slovensku) predávať len teraz.

Po predstavení nových vlajkových lodí sa recenzenti po celom svete púšťajú do testovania výkonu a výbavy noviniek. Výnimkou nie sú ani nové iPhony, ktoré sa začínajú (na Slovensku) predávať len teraz. Práve iPhone XS Max sa v teste rýchlosti stretol s konkurenčným Galaxy Note 9, vlajkovou loďou pre druhú polovicu 2019.

Test, ktorý už tradične pripravil obľúbený YouTuber PhoneBuff, meria rýchlosť spúšťania šestnástich aplikácií a hier. Pre čo najpresnejší výsledok si dokonca nechal nainštalovať robotické rameno, ktoré aplikácie spúšťa čo najrýchlejšie, čím eliminuje prípadné ľudské chyby.

Ako je možné vidieť z videa, iPhone XS Max je jasným víťazom, a to aj napriek tomu, že ponúka len 4 GB RAM, zatiaľ čo Note 9 má až 8 GB kapacitu RAM. Veľkým rozdielom sú čipsety (Apple 12 Bionic vs Snapdragon 845) a samozrejme operačný systém.

Apple dokázal novú verziu iOS 12 optimalizovať natoľko, že mu môže konkurencia len ticho závidieť. Bude zaujímavé sledovať, ako si s iPhonami poradí nová generácia Galaxy S smartfónov. Apple A12 Bionic je totiž postavený 7 nm výrobným procesom, zatiaľ čo Snapdragon 845 starším, 10 nm procesom. Práve Galaxy S10 by mal byť podstatne vybavenejší, výkonnejší a celkovo rýchlejší. Čakajú nás zaujímavé testy!

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať