Sony konečne mení názor na Fortnite: Hráčom umožní hrať proti iným platformám

Majitelia herných konzol PlayStation, ktorí si chceli zahrať populárny titul Fortnite s hráčmi z iných platforiem mali doteraz smolu.

Majitelia herných konzol PlayStation, ktorí si chceli zahrať populárny titul Fortnite s hráčmi z iných platforiem, mali doteraz smolu. Japonská firma bola proti skĺbeniu rozličných svetov, čo sa však podľa najnovších informácií zmení.

Firma totiž oznámila, že spustí open beta testovanie Fortnite, ktoré hráčom umožní zahrať si proti ľuďom hrajúcim na iOS, Androide, Nintendo Switch, Xbox One, Windows či Macu.

Sony sa do cross-platformového hrania púšťa vôbec po prvýkrát, takže rátať môžeme s opatrným testovaním. Ak však všetko prebehne podľa plánu, je dosť možné, že sa podobnej funkcionality dočkajú aj ďalšie tituly.

PlayStation bez čara Fortnite

Jedným z najzaujímavejších aspektov Fortnite bola možnosť zahrať si s kamarátmi, ktorí nemuseli vlastniť rovnakú konzolu alebo PC ako vy. Majitelia herných konzol PlayStation však boli od tohto sveta odstrihnutí.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Teraz to vyzerá tak, že vedenie Sony pomaly ale isto mení svoj postoj. Okrem Fortnite sa hráči sťažovali aj pri hrách Minecraft či Rocket League. To, ako sa zapojiť do otvorenej bety pre Fortnite, zatiaľ nevieme. Hneď ako to vedieť budeme vám pochopiteľne dáme vedieť.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať