huawei mate 20 pro

Štvorcový foťák a lepšia AI: Pozvánka od Huawei potvrdzuje výbavu Mate 20 Pro

Dátum oficiálneho predstavenia generačného nástupcu za minuloročný phablet Mate 10 Pro síce poznáme už od IFA 2018, no výrobca až v týchto dňoch začal rozposielať mediálne pozvánky.

Dátum oficiálneho predstavenia generačného nástupcu za minuloročný phablet Mate 10 Pro síce poznáme už od IFA 2018, no výrobca až v týchto dňoch začal rozposielať mediálne pozvánky. Vďaka nim vieme teraz povedať, že časť z doterajších únikov je predsa len pravdivá.

Týka sa to predovšetkým tohtoročného usporiadania zadných fotoaparátov, ktoré by mali na zadnej strane nadchádzajúceho Mate 20 Pro vytvárať symetrický štvorec. Pozvánku totiž tvorí okrem textu s číslami aj záhadná silueta smartfónu a na tom istom mieste, kde bude tento trojitý fotoaparát umiestnený, je príležitosť vidieť už známy čipset Kirin 980.

Okrem siluety smartfónu je prítomný i text “a higher intelligence is coming”, čo iba potvrdzuje, že vynovený Kirin otvoril dvere podstatne schopnejším AI kapacitám, ako sú tie, ktoré ponúka Huawei Mate 10 Pro. Výrobca nám počas podujatia IFA 2018 v nemeckom Berlíne prezradil, že k pôvodne jednému procesoru pre umelú inteligenciu (takzvaný NPU) pribudol ešte jeden.

Predstavenie modelového radu Mate 20, kde nebude chýbať ani high-end Mate 20 Pro, prebehne 16. októbra. Tentokrát však nie v Mníchove, ale v Londýne.

Z posledných únikov vieme, že môžeme očakávať až 6,9-palcový AMOLED panel so zaoblenými bokmi vrátane kontroverzného výrezu či jemného Quad HD+ rozlíšenia. Z toho teda vyplýva, že najlepší model i napriek tak ozrutnej uhlopriečke dokáže ponúknuť hustotu o veľkosti až okolo 500 pixelov na palec.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať