huawei mate 20 pro

Huawei Mate 20 Pro bude mať špeciálny režim pre fotenie pod vodou

Huawei Mate 20 Pro je čoraz bližšie, čo badať aj podľa ďalších a ďalších nových informácií, ktoré prichádzajú z rôznych zdrojov. Tie najnovšie sa týkajú fotoaparátu, presnejšie jeho softvérových funkcií.

Huawei Mate 20 Pro je čoraz bližšie, čo badať aj podľa ďalších a ďalších nových informácií, ktoré prichádzajú z rôznych zdrojov. Tie najnovšie sa týkajú fotoaparátu, presnejšie jeho softvérových funkcií.

Experti z XDA vypitvali aplikáciu fotoaparátu, ktorú získali z predbežnej verzie užívateľského prostredia EMUI 9. Samozrejme, všetko to, čo našli v zdrojovom kóde, sa ešte nemusí objaviť vo finálnej verzii softvéru. Funkcionalita ale vyzerá veľmi zaujímavo.

Ihneď zaujal Underwater Mode – špeciálny režim, vďaka ktorému by sme mali dokázať zhotoviť jasné a ostré zábery v prostrediach, ktoré sa nachádzajú pod vodnou hladinou. Už teraz si predstavujeme reklamné video s koralovými útesmi, ktoré sú plné farebných rýb rôznych druhov a veľkostí.

video bookeh
Efekty, ktorými sa bude dať nahradiť pozadie vo videu / XDA

Tlačidlami hlasitosti aktivujete režim fotografovania alebo snímania videa. Záznam spustíte stlačením hlavného tlačidla. Dotykovú obrazovku smartfónu nie je možné pod vodou používať, čo je asi každému jasné.

Vyzerá to, že Huawei prinesie portrétové snímane aj do videa. Štýlovo rozostrené pozadie, tzv. bokeh, smartfóny ponúkajú hlavne pri statických snímkach. Aj ďalšie avizované funkcie sa týkajú videa. AI Zoom automaticky upraví úroveň priblíženia tak, aby bol snímaný objekt vždy v správnom zábere, resp. vzdialenosti.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024
huawei mate 20
Filtre pre video / XDA

AI Cinema bude využívať zdokonalené rozpoznávanie prostredia. Pri natáčaní videa režim vyhodnotí, v akom prostredí je snímané a podľa toho upraví parametre záznamu alebo ponúkne rôzne filtre. Vintage, AI Color, Background Blur a podobne.

Čo všetko pokrokový trojitý fotoaparát Huawei Mate 20 Pro dokáže sa dozvieme 16. októbra, teda o necelý mesiac.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať