MIUI 10

Daň za lacné smartfóny: Xiaomi zobrazuje reklamu priamo v nastaveniach

Lacné smartfóny so sebou prinášajú niekoľko nevýhod. Jednou z nich je aj fakt, že sa výrobcovia snažia peniaze zarobiť všetkými možnými spôsobmi.

Lacné smartfóny so sebou prinášajú niekoľko nevýhod. Jednou z nich je aj fakt, že sa výrobcovia snažia peniaze zarobiť všetkými možnými spôsobmi. Jedným z nich môže byť aj reklama zabudovaná priamo do systému.

Xiaomi čelí nemalej kritike súvisiacej so zobrazovaním reklamy v nadstavbe MIUI, na ktorú upozornil jeden z používateľov Redditu. Reklamný banner sa začal zobrazovať priamo v nastaveniach smartfónu. Sympatická čínska spoločnosť je známa tým, že peniaze zarába hlavne predajom digitálnych produktov, príslušenstva na smartfóny či iných smart gadgetov.

Reklama sa zobrazila v nastaveniach.

Spoločnosť už na sťažnosti stihla zareagovať. Vo vyjadrení pre server The Verge potvrdila, že reklamy budú súčasťou jej produktov aj naďalej, keďže tvoria kľúčovú časť jej príjmov. Zakúpenie lacnejších smartfónov tak môže mať svoju daň, na ktorú si zákazníci buď zvyknú alebo presedlajú na zariadenia iných výrobcov.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať