htc tit

HTC stále padá, augustové príjmy sú medziročne nižšie o viac ako polovicu

Ani ultimatívna vlajková loď HTC U12+, ktorá bola oficiálne predstavená koncom mája, zatiaľ nepomohla svojmu tvorcovi vylepšiť nepriaznivú ekonomickú situáciu. HTC priblížilo svoje hospodárske výsledky za mesiac august, ktoré nepotešia.

Ani ultimatívna vlajková loď HTC U12+, ktorá bola oficiálne predstavená koncom mája, zatiaľ nepomohla svojmu tvorcovi vylepšiť nepriaznivú ekonomickú situáciu. HTC priblížilo svoje hospodárske výsledky za mesiac august.

Spoločnosť HTC odhalila, že za mesiac august 2018 utŕžila iba 45,21 miliónov dolárov. V porovnaní s predošlým mesiacom júl ide o pokles tržieb na kozmetickej úrovni -0,77%. Ak sa ale pozrieme na minuloročný august, pokles tržieb je markantný, -53,72%. V auguste 2017 HTC utŕžilo 97,57 milióna dolárov.

Celý rok 2018 je zatiaľ veľmi slabý. Kým v minulom roku mala spoločnosť v tomto období na konte už niečo okolo 1,3 miliardy dolárov, tento rok sa jej zatiaľ podarilo zarobiť 580 miliónov dolárov.

HTC U12+
HTC U12+ – najnovšia vlajková loď značky

Pokiaľ bude súčasný trend pokračovať aj naďalej a výrobcovi HTC nepomôže ani na nákupy silné predvianočné obdobie, pokojne sa môže stať, že spoločnosť za aktuálny celý rok neutŕži viac ako miliardu dolárov. To sa v prípade tejto legendárnej značky nestalo viac ako desaťročie.

V minulom roku sa spoločnosti HTC podarilo uzavrieť obchod s gigantom Google. Ten prevzal mobilnú divíziu zodpovednú za smartfóny Pixel. Z HTC sa pod krídla Google presunulo 2000 zamestnancov.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Výrobca mal navyše do tohto mesiaca prepustiť 1500 zamestnancov, čiže asi 22 percent z celkového počtu. HTC sa napriek svojej dlhodobo negatívnej ekonomickej situácii nevzdáva.

Len pred pár dňami sme na podujatí IFA 2018 natrafili na nový model strednej triedy HTC U12 Life, ktorý má zaujímavý vzhľad aj celkom dobrú cenu.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať