Deti sú bystrejšie než inžinieri Apple: Prišli na spôsob ako obísť časový limit pre aplikácie na iOS 12

Aktualizácia na iOS 12 nepriniesla veľa dizajnových zmien. Namiesto toho sa softvéroví inžinieri a dizajnéri zamerali na zrýchlenie systému, väčšiu bezpečnosť a tzv. digitálne zdravie.

Aktualizácia na iOS 12 nepriniesla veľa dizajnových zmien. Namiesto toho sa softvéroví inžinieri a dizajnéri zamerali na zrýchlenie systému, väčšiu bezpečnosť a tzv. digitálne zdravie. Vďaka nemu vedia ľudia uzamknúť aplikácie vtedy, keď dôjde k prekročeniu nastaveného časového limitu.

Je to skvelá funkcia, hlavne pre rodičov. Jednoducho stačí nastaviť dobu, po ktorú sa deti môžu hrať svoju obľúbenú hru a tablet alebo telefón sa zamkne. Vyzerá to však tak, že mladé mozgy sú prefíkanejšie než by sa mohlo zdať. O svojej skúsenosti na Reddite porozprával jeden z rodičov:

„Keď vyšiel iOS 12, obmedzil som môjmu 7-ročnému synovi čas, ktorý môže tráviť na zariadení. Pár dní na to som si všimol, že sa hrá viac než by mal ale nevedel som prísť na to, prečo. Nakoniec mi to môj syn prezradil: Keď uplynie vopred nastavený čas a hra sa uzamkne, zamieri do Apple Store a opäť si stiahne hru, ktorú predtým samozrejme odinštaloval. Potom funguje bez toho aby pri nej platil akýkoľvek nastavený čas. Čo na to môžem povedať. Ani nie som nahnevaný, je to celkom ohromujúce,“ vysvetlil.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Nejde o chybu ani „hacknutie“ systému. Skôr ide o využitie zdravého rozumu a logiky, aby dieťa získalo to, po čom túži. Rodičia však môžu zatočiť aj s takýmito výmyselníkmi. V nastaveniach jednoducho môžu zablokovať inštaláciu aplikácií.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať