Elon Musk odhalil metro z budúcnosti: Lístok len za 1 dolár a rýchlosť až 240 km/h!

Šialený vizionár nám opäť trošku poodhalil jeho ambiciózne plány, ktoré súvisia s akýmsi futuristickým metrom.

Elon Musk nám opäť trošku poodhalil jeho ambiciózne plány, ktoré súvisia s akýmsi futuristickým metrom. Tento unikátny dopravný systém bude fungovať priamo pod našimi nohami a čo sa týka cien lístkov či samotnej rýchlosti, tak nebude mať žiadnu poriadnu konkurenciu.

Nepôjde však iba o mestskú, ale aj o medzimestskú hromadnú dopravu. To znamená, že pasažier môže vystúpiť buď v tom istom meste, kde aj nastúpil, alebo vystúpi na zastávke v inom. Všetko teda záleží už iba od toho, kam potrebuje odviesť. Ak pôjde všetko podľa plánov spoločnosti The Boring Company, za lístok nezaplatí viac ako 1 dolár, tvrdí vizionár.

Tým sú na mysli kroky, ktorými chcú zredukovať náklady na výstavbu či prevádzku tohto futuristického metra pod veľkými metropolami, ako je napríklad Los Angeles alebo New York. Vizionár spomenul vertikálnu integráciu (takmer všetko si chcú robiť sami), zmenšenie priemeru dier v zemi, elektrickú lokomotívu vrátane súkromného financovania.

TIP REDAKCIE
Vitajte v budúcnosti: Elon Musk dokončil prvý tunel pre futuristický prepravný systém!

Až 240 kilometrov za hodinu

Prepravné pody dostali názov Loop, pričom tie potiahne spomínaná lokomotíva na elektrický pohon. Elon Musk nám po novom prezradil, že každý jeden by mal byť schopný odviesť až 16 pasažierov. Maximálna rýchlosť dosiahne podľa jeho slov až 240 kilometrov za hodinu, počas čoho nevyprodukujú žiadne emisie. A to ani pri výrobe šťavy.

The Boring Company totiž hodlá získavať elektrickú energiu prostredníctvom zelených technológií spoločnosti Tesla, čiže s pomocou solárnych panelov na povrchu.

Prepravný pod a jeho špecifikácia
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať